Wydatki

REALIZACJA PLANOWANYCH WYDATKÓW

Realizacji wydatków środków finansowych szkoła dokonuje w ramach tzw. Klasyfikacji budżetowej, czyli jednolitego systemu symboli cyfrowych i nazw stosowanych do określenia jednorodnych wydatków budżetowych wg ustalonych kryteriów. Wydatki budżetowe szkoły klasyfikowane są wg działów i rozdziałów, które określają rodzaj finansowej działalności i paragrafów wskazujących na ekonomiczny charakter ponoszonych wydatków. Szkoła może zaciągać zobowiązania płatne w danym roku tylko do wysokości kwot wydatków ujętych i zatwierdzonych w planie finansowym wydatków na dany rok w poszczególnych podziałkach klasyfikacji budżetowej wydatków. Finansowanie działalności szkoły odbywa się ze środków otrzymanych od jednostki samorządu terytorialnego - Gminy (Urząd Miejski Koszalin). Środki te wpływają na rachunek bankowy szkoły, z którego podejmowane są na finansowanie wydatków ujętych w planie finansowym wydatków danego roku budżetowego i ujmowane wg określonych podziałek klasyfikacji budżetowej. Ujęte w planie finansowym, a niezrealizowane wydatki wygasają z upływem roku, środki na wydatki otrzymane, a nie wydatkowane podlegają zwrotowi do dysponenta, od którego szkoła je otrzymała.

WYDATKI SZKOŁY NA DZIEŃ 31.12.2022 R.

13 035497,73 PLN

Wytworzył: